Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

sıkça sorulan sorular

Onyx Oto - Carbon Cleaning işlemi hakkında sıkça sorulan soruları bu sayfada bir araya getirdik. Sorular arasında sizin sorunuz yer almıyorsa bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.
Her litre yakıt, motor hareketi için sadece %25 güç üretmektedir.%75'i ise ısı, gaz ve katı maddelere dönüştürülmektedir.Bu katı maddeler yani karbon atıkları hızla oluşurlar ve yüksek tüketime yol açarlar.
Siyah Duman : Siyah duman yanmamış olan karışımdan dolayı oluşmaktadır.Emme ve egzoz sisteminde bir sorun olduğunu göstermektedir. -Artan Kullanım : Dişli valf yatakları ve yanma odasında gerçekleşemeyen tam yanmadan dolayı ortaya çıkar.Bunun nedeni ise karbon atıklardan dolayı havanın belirli bölgelere yeterli erişememesidir. -Güç kaybı : Yanma odasında biriken mevduat nedeniyle ortaya çıkar ve bu durum valflerin tam kapanmasına engel olur.Böylece püskürtme uçlarının tıkanmasına sebep olur.
Evet, her türlü motor için uygundur.
Cihazdan üretilen gaz hava filtresine ulaştırılır.Boru ve hortumlar için herhangi bir risk bulunmamaktadır.Yanma odasında gaz sayesinde sıcaklık artar ve atıklar yanmaya başlar(temizlenir).
Hayır, her hangi bir sökülme işlemi yapılmaz.
Tüketimin azalması , performans artışı, daha duyarlı fren tepkisi, daha fazla motor esnekliği, daha az motor titreşimi, daha sessiz motor, otomatik araçlarda daha yumuşak geçişler ve emisyon azalması gibi faydaları vardır.
Son derece etkili ve kapsamlı temizlik yöntemimiz 30-60 dakika sonra ilk sonuçlarını göstermeye başlamaktadır ki diğer yöntemlerde hem motorun sökülmesi gerekir, hemde temizleme işlemi 5-8 saat sürmektedir. Ayrıca kullandığımız makineler tamamen çevre dostudur.